Archiv autora: admin

Investice do továren v rámci asociace

Investice do továren v rámci asociace, ale i jednotlivce jsou důležité. Jakmile hráči z vašeho města pochopí podstatu hry, že rozvoj města záleží především na spolupráci, určitě budete mít jako asociace svou primární surovinu, kterou budete dovážet. Do této továrny se pak vyplatí investovat i přes to, že jste jediná asociace, která surovinu těží. Peníze v této hře nehrají až takový prim, nejdůležitější je co nejrychleji dostat surovinu do města a tím poskočit na další level.

Investice zkracuje dobu čekání na náklad, každá vteřina je cenná, V rámci asociace je důležité zainvestovat více jak 50% než ostatní asociace. Pokud jste s ostatními domluveni a máte svou surovinu, kterou dovážíte, budete to mít velmi levné, tím to však nekončí. Čím více zainvestujete vy jako jednotlivec v asociaci, tím kratší čekací dobu získáte. Hráč s největším počtem investovaných peněz získá určitý počet prestiže po dokončení levelu továrny. Můžete tak jezdit v rámci asociace a přesto mít ještě za výši své investice výhodu a kratší čas nakládky než ostatní. Vše se dá ověřovat o kliknutí na továrnu a pak na investice.

Vaše otázky a odpovědi

Kde mohu upravit nastavení audia a dalších věcí?

Klikněte na svůj avatar a dejte záložku možnosti profilu

Co se stane, když propojím železnici s prázdným místem, kde je napsáno, že zde v budoucnu bude nový podnik?

Vůbec nic, pouze budete mít možnost tudy projet.

Co znamenají Epochy?

Epochy jsou rozdělené do 6 částí, takže 6 Epoch. Po té postoupí 10 nejlepších měst – kontrolovat můžete ve statistikách a ti půjdou do závěrečného finále. Server se po té restartuje a vše začíná od nuly.

Nezapomeňte na licence

Licence se dají nakupovat stejně jako osobnosti jen s tím rozdílem, že osobnosti fungují pro všechny v asociaci a licence může nakupovat i hráč bez asociace a funguje jen pro něj. Licencí je několik a vždy se vztahují k určitému zboží. Přehlednou nabídku aktuálních a budoucích licencí, které je možné koupit naleznete v plánovací kanceláři.

Bez názvu

Jakou licenci koupit

Potřebuje vaše město především dobytek a a město za něj nabízí nejvíce? Máte vagóny jen na dřevo a nechcete kupovat jiné, ale rádi byste vydělávali v tomto resortu více? Otevřete si licence a vyčkejte až bude v nabídce na vámi zvolenou surovinu. Nejlépe se nakupuje v ranních hodinách od 01:00 do 07:00, kdy vás jen málo kdo přehodí a většinou vyhraje první nabídka. Jakmile aukci vyhrajete, získáte bonus k přepravě po dobu ve většině případů dvou dní.

Licence si můžete ve stejné záložce i kontrolovat. Investujte chytře a vydělávejte více.

Propojení měst

Propojení jednotlivých měst je samozřejmě možné a rovněž vítané. Uděláte to tak, že si rozšíříte továrnu na koleje a tím získáte možnost postavit další cesty. Touto železnicí se můžete dostat k jakémukoliv městu. Pokud se vám podaří města propojit, otevírají se vám další možnosti hry.

Co se stane, když propojím města

Za prvé můžete do tohoto města odcestovat a stát se členem asociace a zároveň pro toto město pracovat a přepravovat zboží. Jde o migraci za lepším životem. V případě, že je vaše město neaktivní a bez šance na výhru, je to možnost, jak z toho ven.

Je vaše město prosperující a vy jste propojili železnici s městem, které není tolik atraktivní? Nevadí, každé město rozšiřuje počet soutěží, kterých se můžete zůčastnit, nezapomeňte však zásobovat vaše město a nezapomínejte je i po skončení soutěže jezdit v jiných městech. Myslete na rozvoj vlastního města

Doporučujeme si stavbu železnic řádně promyslet. Je to celkem nákladná věc. Již v druhé Epoše se dá vysledovat, které město má na finále. Pokud je takové město ve vašem rozumném dosahu, domluvte se s nimi a se svou asociací nebo jako jednotlivec se k nim přidejte, stačí propojit kolejemi hlavní města.

Údržba

Nenechávejte své vlaky dlouho bez údržby, každé procento opotřebování snižuje rychlost vlaku a tím i váše zisky. Údržbu provedete tak, že si otevřete seznam vlaků a kliknete na příslušný vlak – následně na údržbu. Nebo si otevřete detail o vlaku a po té můžete opravit všechny postupně.

Vztahy mezi jednotlivými asociacemi

Opětovně klikněte na ikonu asociace, kterou naleznete v dolním menu na hlavní obrazovce neboli mapě. Zmáčkněte na Vztahy. Tato karta slouží ke dvěma účelům. Můžete si zde nastavit konkurenční asociaci jako svého nepřítele. Co to znamená? Znamená to, že pokud budete v nějaké továrně vlastnit přes 50% investic a bude nad továrnou váš erb, nepřátelská asociace bude mít 25% navíc k čekací lhůtě. To se samozřejmě používá jen  pro ASO z vedlejších měst, které buď u vás soutěží a kradou vám první pozice nebo jezdí do továren.

Bez názvu

Nedávejte to hlavně asociacím ve vašem městě, slouží to pro vetřelce, kteří si k vám postaví koleje a začnou u vás také jezdit.

Naopak spřátelená asociace ubírá 25% čekací doby z vámi držených továren. Domluvte se a dejte si to vzájemně – budete mít tak bonusy k čekačce na naložení nákladu. Toto nastavení je nevratné a trvá 24 hodin

 

Jak navýšit kapacitu členů v asociaci

Pokud založíte asociaci, máte k dispozici 5 volných míst. V případě, že byste se chtěli rozrůst o další členy, je potřeba nejméně 3 lidí, kteří poskytnou příspěvek 50 tisíc na vybudování lepšího sídla. Jakmile se tento příspěvek vybere, můžete přeskočit na sídlo úrovně 2. Příspěvek nemůžete vložit třikrát za sebe, ale musíte tři hráči a každý z nich vložit 50 tisíc.

Bez názvu

Po té získáte o místo pro jednoho člena navíc.

Předseda není aktivní, jak ho vystřídat?

Tak tohle by se tedy opravdu stávat nemělo, ovšem v počátku hry se to tu a tam objevit může. Přidáte se do asociace a náhle předseda přestane hrát. Nehledejte v tom žádnou vědu, nahradit ho nebo vyloučit z asociace nemůžete. Jediné, co se v takovém případě dá dělat – je založit asociaci novou a pozvat ostatní aktivní hráče k sobě.